ATS-1149-C1-R0
DigiKey Part Number
ATS1511-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-1149-C1-R0
Description
FULL BRICK HEATSINK 61X118X11.4M
Detailed Description
Heat Sink Full Brick DC/DC Converter Aluminum Top Mount
Category
Shape
Rectangular, Angled Fins
Mfr
Length
2.402" (61.00mm)
Series
Width
4.646" (118.00mm)
Fin Height
0.449" (11.40mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.00°C/W @ 200 LFM