ATS-X51325D-C1-R0
ATS-X51325D-C1-R0
ATS-X51325D-C1-R0
DigiKey Part Number
ATS36781-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-X51325D-C1-R0
Description
MAXIFLOW 31.75X31.75X9.5MM T766
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Angled Fins
Mfr
Length
1.279" (32.50mm)
Series
Width
1.279" (32.50mm)
Fin Height
0.374" (9.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
6.00°C/W @ 200 LFM