ATS-X53425P-C1-R0
DigiKey Part Number
ATS2041-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-X53425P-C1-R0
Description
SUPERGRIP HEATSINK 42X42X17.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Length
1.673" (42.50mm)
Mfr
Width
1.673" (42.50mm)
Series
Fin Height
0.689" (17.50mm)
Packaging
Bulk
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.75°C/W @ 200 LFM
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
3.00°C/W