Image for L717TWC21WA4PCSY is not available
L717TWC21WA4PCSY
DigiKey Part Number
L717TWC21WA4PCSY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717TWC21WA4PCSY
Description
CONN D-SUB PLG 21POS PNL MT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 (17 + 4 Coax) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
0.5A, 7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents, Shielded
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
150V, 300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Contact Material
Brass
Contact Type
Coax and Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C