Image for L77TWC21WA4SMCSV4FRM6 is not available
L77TWC21WA4SMCSV4FRM6
DigiKey Part Number
L77TWC21WA4SMCSV4FRM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TWC21WA4SMCSV4FRM6
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 (17 + 4 Coax) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Part Status
Active
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Connector Style
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Contact Material
Bronze
Contact Type
Coax and Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C