A-QM64ABT
DigiKey Part Number
123-A-QM64ABT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-QM64ABT
Description
CONN DIN HDR 64POS
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64 Position Din Connector Header, Male Pins Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A-QM64ABT Models
Category
Style
Q
Manufacturer
Assmann WSW Components
Level, Class
3
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tray
Termination
Solder
Part Status
Active
Features
Polarizing Key
Connector Type
Header, Male Pins
Contact Finish
Gold
Number of Positions
64
Contact Finish Thickness
Flash
Number of Positions Loaded
All
Current Rating (Amps)
2A
Pitch
0.100" (2.54mm)