CZRUR52C20 is available for purchase but is not normally stocked.
Comchip Technology
In Stock: 6,463
Datasheet
Zener Diode 20 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
CZRUR52C20
DigiKey Part Number
CZRUR52C20-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRUR52C20
Description
DIODE ZENER 20V 150MW SOD523F
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRUR52C20 Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
50 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
150 mW