TV02W150-HF
DigiKey Part Number
TV02W150-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV02W150-HF
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123
Detailed Description
24.4V Clamp 8.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123
EDA/CAD Models
TV02W150-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V