637P12503I3T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 455
Parametric Equivalent
ECS Inc.
Taitien
EPSON
EPSON
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
637P12503I3T
DigiKey Part Number
CTX1392TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
637P12503I3T
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
88mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)