P4SMAJ28CA-AQ
DigiKey Part Number
4878-P4SMAJ28CA-AQTR-ND - Tape & Reel (TR)
4878-P4SMAJ28CA-AQCT-ND - Cut Tape (CT)
4878-P4SMAJ28CA-AQDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P4SMAJ28CA-AQ
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
P4SMAJ28CA-AQ Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V