MA01F080VACBR150
DigiKey Part Number
670-MA01F080VACBR150TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-MA01F080VACBR150CT-ND - Cut Tape (CT)
670-MA01F080VACBR150DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA01F080VACBR150
Description
CONN FLOATING SIDE STR 80 POS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MA01F080VACBR150 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
JAE Electronics
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
4.00µin (0.100µm)
Connector Type
Plug, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
20mm
Number of Positions
80
Height Above Board
0.720" (18.30mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)