CK05BX104KT/R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CK05BX104KT/R |
Description | CAP CER 0.1UF 50V BX RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CK05BX104KT/R Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.200" (5.08mm) |