23K640-E/P
DigiKey Part Number
23K640-E/P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23K640-E/P
Description
IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8DIP
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM Memory IC 64Kbit SPI 20 MHz 8-PDIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
23K640-E/P Models
Category
Memory Organization
8K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Packaging
Tube
Clock Frequency
20 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)