DSPIC33FJ256GP510A-I/PF
DigiKey Part Number
DSPIC33FJ256GP510A-I/PF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSPIC33FJ256GP510A-I/PF
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
dsPIC dsPIC™ 33F Microcontroller IC 16-Bit 40 MIPs 256KB (256K x 8) FLASH 100-TQFP (14x14)
EDA/CAD Models
DSPIC33FJ256GP510A-I/PF Models
RAM Size
16K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 32x10b/12b
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)