PIC12F629T-I/MF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 590
Datasheet
PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 8-DFN-S (6x5)
PIC12F629T-I/MF
DigiKey Part Number
PIC12F629-I/MFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC12F629T-I/MF
Description
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN-S
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PIC12F629T-I/MF Models
Category
Program Memory Size
Series
EEPROM Size
128 x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Speed
20MHz