PIC18F4321-I/ML
DigiKey Part Number
PIC18F4321-I/ML-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F4321-I/ML
Description
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFN
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 8KB (4K x 16) FLASH 44-QFN (8x8)
EDA/CAD Models
PIC18F4321-I/ML Models
EEPROM Size
256 x 8
RAM Size
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.2V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Data Converters
A/D 13x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
40MHz