PIC24FJ32GU202-I/ML
DigiKey Part Number
150-PIC24FJ32GU202-I/ML-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FJ32GU202-I/ML
Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFN
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (11K x 24) FLASH 28-QFN (6x6)
RAM Size
8K x 8
Packaging
Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 9x12b SAR
Oscillator Type
External, Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz