PLT10HN450180P0B
DigiKey Part Number
490-PLT10HN450180P0B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT10HN450180P0B
Description
CMC 18A 2LN 45 OHM TH
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Through Hole 45 Ohms @ 100 MHz 18A DCR 1.8mOhm
Category
Current Rating (Max)
18A
DC Resistance (DCR) (Max)
1.8mOhm
Series
Voltage Rating - DC
300V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Through Hole
Size / Dimension
0.508" L x 0.260" W (12.90mm x 6.60mm)
Height (Max)
0.366" (9.30mm)
Impedance @ Frequency
45 Ohms @ 100 MHz