EEE-FK1E221P is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3,660
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3,111
Datasheet
Upgrade
Upgrade
In Stock: 82
In Stock: 44
In Stock: 243
In Stock: 40
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 480
Rubycon
Rubycon
In Stock: 641
220 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C