RB521VM-30FHTE-17
DigiKey Part Number
RB521VM-30FHTE-17TR-ND - Tape & Reel (TR)
RB521VM-30FHTE-17CT-ND - Cut Tape (CT)
RB521VM-30FHTE-17DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB521VM-30FHTE-17
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA UMD2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount UMD2
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RB521VM-30FHTE-17 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
30 µA @ 10 V
Mfr
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
UMD2
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
470 mV @ 200 mA
Base Product Number
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed