SMF24VTFTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMF24VTFTR |
Description | TVS DIODE 24VWM 38.9VC PMDU |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 38.9V Clamp 5.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount PMDU |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMF24VTFTR Models |
Category | Power - Peak Pulse 200W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V | Package / Case SOD-123F |
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.1A |