SIT9386AE-2B1-33E156.250000 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1473-SIT9386AE-2B1-33E156.250000-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT9386AE-2B1-33E156.250000 |
Description | MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±20ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Series | Current - Supply (Max) 79mA |
Packaging Strip | Ratings AEC-Q100 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 6-PQFD (3.2x2.5) |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |
Output LVDS | Current - Supply (Disable) (Max) 58mA |
Voltage - Supply 3.3V | Base Product Number |