CF18JT18R0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CF18JT18R0TR-ND - Tape & Reel (TR) CF18JT18R0CT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CF18JT18R0 |
Description | RES 18 OHM 5% 1/8W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 18 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CF18JT18R0 Models |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm) |