HVCB2512BDE10M0
DigiKey Part Number
HVCB2512BDE10M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
HVCB2512BDE10M0CT-ND - Cut Tape (CT)
HVCB2512BDE10M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVCB2512BDE10M0
Description
RES 10M OHM 0.1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±0.1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
HVCB2512BDE10M0 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)