HVCB2512CDC100M
DigiKey Part Number
HVCB2512CDC100M-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVCB2512CDC100M
Description
RES 100M OHM 0.25% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MOhms ±0.25% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
HVCB2512CDC100M Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)