RNMF12FBD100K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Vishay
KOA Speer Electronics, Inc.
100 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNMF12FBD100K
DigiKey Part Number
738-RNMF12FBD100K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNMF12FBD100K
Description
RES 100K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNMF12FBD100K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)