WW3FT39R0
DigiKey Part Number
WW3FT39R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
WW3FT39R0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WW3FT39R0
Description
RES 39 OHM 1% 3W AXIAL
Detailed Description
39 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
WW3FT39R0 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)