ESDA5V3SC5
DigiKey Part Number
497-7746-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7746-1-ND - Cut Tape (CT)
497-7746-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA5V3SC5
Description
TVS DIODE 3VWM SOT235
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-5
EDA/CAD Models
ESDA5V3SC5 Models
Category
Power - Peak Pulse
500W
No
Series
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Unidirectional Channels
4
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
5.3V