ESDA6V1SC6
DigiKey Part Number
497-6637-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6637-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6637-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA6V1SC6
Description
TVS DIODE 5.25VWM SOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-6
EDA/CAD Models
ESDA6V1SC6 Models
Category
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case
SOT-23-6
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5.25V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V