STPS15L30CDJFTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STPS15L30CDJFTR |
Description | DIODE ARR SCHOTTKY 30V POWERFLAT |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 30 V 7.5A Surface Mount 8-PowerVDFN |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | STPS15L30CDJFTR Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 480 mV @ 7.5 A |
Manufacturer STMicroelectronics | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 30 V |
Part Status Active | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode | Mounting Type Surface Mount |
Technology Schottky | Package / Case 8-PowerVDFN |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package PowerFlat™ (5x6) |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 7.5A | Base Product Number |