STPS3L45AF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STPS3L45AF |
Description | DIODE SCHOTTKY 45V 3A SMAFLAT |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 45 V 3A Surface Mount SMAflat |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | STPS3L45AF Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 300 µA @ 45 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package SMAflat |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Current - Average Rectified (Io) 3A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 570 mV @ 3 A |