PAH350S24-28/T
DigiKey Part Number
285-PAH350S24-28/T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAH350S24-28/T
Description
DC DC CONVERTER 28V 350W
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 28V 12.5A 18V - 36V Input
Category
Power (Watts)
350 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
88%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Current - Output (Max)
12.5A