ACM12V-701-2PL-TL00
DigiKey Part Number
445-4083-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4083-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4083-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM12V-701-2PL-TL00
Description
CMC 8A 2LN 700 OHM SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 8A DCR 6mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM12V-701-2PL-TL00 Models
Category
Current Rating (Max)
8A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
6mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz