CLF12577NIT-151M-D
DigiKey Part Number
445-174740-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174740-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174740-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF12577NIT-151M-D
Description
FIXED IND 150UH 1.8A 204 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 204mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLF12577NIT-151M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.8A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
204mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)