ANT-2.4-WRT-RPS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | ANT-2.4-WRT-RPS-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT-2.4-WRT-RPS |
Description | RF ANT 2.4GHZ DOME RP-SMA PNL MT |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Dome RP-SMA Male Panel Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer TE Connectivity Linx | VSWR 1.9 |
Series | Gain 3.4dBi |
Packaging Bulk | Features Cable - 216mm |
Part Status Active | Termination RP-SMA Male |
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, WiFi | Mounting Type Panel Mount |
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz) | Height (Max) 0.433" (11.00mm) |
Frequency (Center/Band) 2.4GHz, 2.5GHz | Applications Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ |
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz | Base Product Number |