H2F0.79BK100
DigiKey Part Number
1030-H2F0.79BK100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H2F0.79BK100
Description
2:1 FAB HEATSHRINK BLK 20MM 100'
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fabric Heat Shrink 2 to 1 0.79" (20.1mm) x 100.0' (30.5m)
Category
Length
100.0' (30.5m)
Manufacturer
Techflex
Diameter - Inner, Recovered
0.39" (9.9mm)
Series
Diameter - Inner, Supplied
0.79" (20.1mm)