C927U222MZWDBAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 850
Datasheet
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C927U222MZWDBAWL40
DigiKey Part Number
C927U222MZWDBAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U222MZWDBAWL40
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C927U222MZWDBAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)