JMACDG-18XP is available for purchase but is not normally stocked.
New Product
Image for JMACDG-18XP is not available
JMACDG-18XP
DigiKey Part Number
1111-JMACDG-18XP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMACDG-18XP
Description
JMACDG-18XP=M39016/15-092P
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Must Operate Voltage
10.5 VDC
Must Release Voltage
0.91 VDC
Coil Voltage
18VDC
Contact Rating (Current)
1 A
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Switching Voltage
115VAC, 28VDC - Max
Load - Max Switching
115VA, 28W
Coil Current
20.5 mA
Coil Resistance
880 Ohms