FGY140T120SWD Fast Discrete IGBT
onsemi's 1200 V, 140 A field stop VII (FS7) fast discrete IGBT in a TO247-3L package is ideal for solar, UPS, and ESS applications
Features
  • Low switching loss
  • Maximum junction temperature (TJ): +175°C
  • Positive temperature coefficient
  • Smooth and optimized switching
  • RoHS compliant
Applications
  • UPS
  • ESS
  • Boost and inverters in solar systems
รูปภาพManufacturer Part NumberคำอธิบายAvailable Quantityราคาดูรายละเอียด
IGBT FS 1200V 280A TO-247-3FGY140T120SWDIGBT FS 1200V 280A TO-247-3447 - Immediate